نسخه مناسب چاپ

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان پزشکی دانشگاه گفت: با اعزام سه تیم پزشکی به مناطق سیل‌زده شاهد تشخیص افسردگی و اضطراب، مسمومیت، عفونت، زخم و ضرب خوردگی و سرماخوردگی در سیل زدگان بودیم.

 مصطفی سید میر رمضانی در گفت و گو با خبرنگار وبدا  اظهار داشت: یک تیم شش نفره متشکل از ۴ پزشک، یک پرستار و یک دستیار پزشکی به گلستان اعزام شد و در ۵ روز اقامت خود، خدمات بهداشتی و درمانی را به بیش از ۶۰۰ نفر از سیل زدگان ارائه نمود.
وی همچنین از اعزام اکیپ ۱۳ نفره به لرستان خبر داد و افزود: در این تیم یک پرستار، پنج پزشک و ۳ دانشجوی پزشکی، دو کارشناس اتاق عمل و یک اینترن به مدت ۴ روز در پلدختر، معمولان و کوه دشت مستقر  و ۷۵۰ نفر از مردم این مناطق را ویزیت کردند.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: برای اولین بار این تیم پزشکی توانستند وارد روستای دمرود شوند که تا قبل از آن به علت گل و لای زیاد کسی نتوانسته بود وارد آن شود .
وی اعلام کرد: این تیم پزشکی ۱۳ نفره به مدت ۲۴ ساعت به طور کامل بیمارستان پل دختر را پوشش امدادی، درمانی و بهداشتی دادند و دو پزشک به ۴۰۰ نفر از مراجعه کنندگان ارائه خدمت نمودند.
سید میر رمضانی گفت: امروز نیز یک تیم شش نفره از جامعه پزشکان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شامل سه پزشک، یک داروساز و دو روانشناس برای کمک به سیل زدگان و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به سمت لرستان حرکت کردند.
وی از جمع آوری مبلغ ۲۰ میلیون تومان از سوی مردم اصفهان برای کمک به سیل زدگان خبر داد و افزود: با این مبلغ اقدام به خرید دارو، پوشک، نوار بهداشتی، کنسرو ماهی، لوبیا، کیک و شیرخشک کردیم.
میر رمضانی به اهدای لباس هایی که با کمک مردم اصفهان جمع آوری شده بود به سیل زدگان خبر داد و افزود: در روستاهای مناطق سیل زده به داروهای همچون سرماخوردگی و مسکن ها نیازمند هستیم.
وی ادامه داد: با اعزام سه تیم پزشکی به مناطق سیل‌زده شاهد تشخیص افسردگی و اضطراب، مسمومیت، عفونت، زخم و ضرب خوردگی و سرماخوردگی در سیل زدگان بودیم.

 

فهرست: 

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی

تلفن: ۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱

کد پستی: ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran

 

پشتیبانی از افراد کم توان

دستورالعمل بروزرسانی