نسخه مناسب چاپ

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: در سال ۹۷ اتاق‌های فرمان اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به یک میلیون و ۳۶۳ هزار و ۸۰۲ تماس تلفنی پاسخ دادند.

دکتر غفور راستین با اشاره به این مطلب اظهار کرد: در سال ۹۷ واحدهای امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به ۲۳۱ هزار و ۶۸۱ ماموریت اعزام شدند که از این تعداد ۱۶۴ هزار و ۳۸ مورد غیرتصادفی و ۶۷ هزار و ۶۴۳ مورد تصادفی بود.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های تصادفی در این مدت ۵۰ هزار و ۵ مورد شهری و ۱۷ هزار و ۶۳۸ مورد جاده‌ای بوده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در کلِ این ماموریت‌ها، پرسنل اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان ۱۶۰ هزار و ۵۸۲ بیمار و مصدوم را پس از انجام اقدامات درمانی اولیه با آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۴۰ هزار و ۸۹۷ نفر را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند؛ ۲۲ نفر نیز توسط بالگرد امدادی اورژانس ۱۱۵ استان به بیمارستان انتقال یافتند.
دکتر راستین تصریح کرد: در سال ۹۷ پرسنل فوریت‌های پزشکی اصفهان ۳۴۲ بیمار دچار ایست قلبی ریوی را با انجام عملیات احیای قلبی ریوی (CPR) احیا کردند و به ۲۵ مادر باردار در زایمان نوزاد قبل از رسیدن به بیمارستان یاری رساندند.
وی با اشاره به وقوع ۷۴۸ حادثه ویژه اورژانسی در سطح استان در سال ۹۷ افزود: در این سال ۲۳ هزار و ۱۴۶ بیمار قلبی، ۹ هزار و ۵۱۲ بیمار تنفسی، ۸ هزار و ۸۹۰ مصدوم ناشی از سقوط، یک هزار و ۳۲۸ بیمار با مشکل زنان، ۴۷۱ مصدوم ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن و ۶۶ غریق از خدمات فوریت‌های پزشکی استان اصفهان بهره‌مند شدند.
 

فهرست: 

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی

تلفن: ۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱

کد پستی: ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran

 

پشتیبانی از افراد کم توان

دستورالعمل بروزرسانی