صفحه اصلی | روابط عمومی دانشگاه | اخبار | شعبه بین الملل | پست الکترونیک | تماس با ما | جستجو | English
 
برگزاری سمینار و کارگاه آموزش درمان شکاف لب و کام PDF چاپ نامه الکترونیک

صبح روز چهارشنبه مورخ 17/7/92 سمینار و کارگاه آموزش درمان شکاف لب و کام با همکاری خیریه حضرت امام حسین(ع) و با حضور جمعی از اساتید برجسته داخل و خارج از کشور در مرکز همایش های علمی دانشگاه برگزار گردید.

 

 

 

در ابتدای این سمینار دکتر حسین ابدالی مسئول تیم شکاف لب و کام دانشگاه و رییس این سمینار، هدف از برگزاری این برنامه آموزشی و درمانی جامع را بهبود کیفیت خدمت رسانی به بیماران شکاف لب و کام و آموزش تخصصی و فوق تخصصی این مقوله با استفاده از صاحبنظران داخلی و بین المللی عنوان کرد.

وی یکی از رسالت‌های اصلی تیم شکاف لب و کام دانشگاه را برقراری تعامل با سایر دانشگاه‌های کشور و مراکز علمی جهان جهت آموزش بهتر و ایجاد شبکه منسجم تیمی برشمرد و افزود: امسال نیز در این سمینار از دستیاران سال آخر جراحی پلاستیک دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، ایران و شیراز با هماهنگی اساتید خود در این جلسات علمی شرکت دارند که هریک از این افراد می‌توانند در آینده شروع کننده حرکتی سازنده در اقصی نقاط ایران باشند.

سپس دکتر معمارزاده رییس مرکز آموزشی درمانی کودکان حضرت امام حسین(ع) و جراح کودکان، طی سخنانی گفت: از شروع فعالیت تیمی جهت بیماران شکاف از سال 1384 تاکنون پیشرفت‌های زیادی جهت ارتقای کمیت و کیفیت خدمت رسانی به بیماران شکاف لب و کام برداشته شده است.

دکتر معمارزاده این سمینار را جامع ترین حرکت علمی در زمینه شکاف لب و کام در کشور عنوان کرد که شامل: سمینار دو روزه، کارگاه آموزش جراحی شکاف 4 روزه، کارگاه آموزش ارتودنسی سه روزه و دو کارگاه یک روزه در زمینه بیهوشی و همچنین مراقبت‌های پرستاری و تغذیه در بیماران شکاف می‌باشد که علاوه بر تاکید تفکر تیمی باعث ارتقا تخصصی گروه های درگیر با این بیماری می‌شود.

شایان ذکر است آناتومی جراحی لب، بیماری‌های ژنتیکی همراه با شکاف لب و کام، مراقبت‌های پزشکی نوزادان با شکاف لب و کام، جراحی شکاف لب یکطرفه و دوطرفه، تغذیه، شیردهی و پرستاری، مدیریت تیمی درمان کام، مداخله زود هنگام گفتار در کودکان شکاف کام و جراحی پیوند استخوان در شکاف آلوئل از جمله عناوین سخنرانی در این سمینار بود.

 

امروز
 سه شنبه , 01/خرداد/1397

ساختار دانشگاه